• info@aldas.com.tr
  • +90 (242) 2593216

Hakkımızda

ALDAŞ A.Ş. Bakanlar Kurulu kararına istinaden;

  • Su temini ve kanalizasyon hizmetlerini sağlamak,
  • Çöp ve her tür atığın toplanması ve yok edilmesi için gerekli adımları atmak,
  • İnceleme, program ve projeleri hazırlamak,
  • Doğal kaynakların kamu çıkarları doğrultusunda gerçekleştirilmesi için yasal, ekonomik ve teknik altyapıları hazırlamak,
  • Gerek duyulan tesislerin kurulmasını sağlamak ve bunları işletmek amacıyla 13 Aralık 1995 tarihinde kurulmuştur.

ALDAŞ A.Ş. geçmişten günümüze Dış Finansmanlı kredilerin müşavirlik hizmetlerinde, Antalya’nın yanı sıra İstanbul, Kayseri, Denizli, Muğla gibi diğer illerimize de hizmet vermiştir. Edinilen tecrübeler ile Dünya Bankası’nın ülkemizde proje yönetimi konusunda; uluslararası müşavir şirketlere ihtiyaç duymadan, iş birliği içerisinde çalıştığı ilk ve tek şirket olma başarısını göstermiş olan ALDAŞ A.Ş. bu başarı ve deneyimini devam eden projelerde ülkemizin tüm kamu kurum ve kuruluşlarına hizmet olarak sunma yolunda çalışmalarına devam etmektedir.

Ana iştigal konusu olan müşavirlik hizmetlerinin yanı sıra; 2013 yılında betonarme boru ve yapı elemanları üretimine yönelik olarak Antalya OSB’ de Prefabrik Yapı Elemanları Üretim Tesisi kurulmuş ve üretim sektöründe de hizmet vermeye başlamış olan ALDAŞ A.Ş.; 2014 yılında İston A.Ş. ile bayilik anlaşması imzalayarak, kent mobilyaları satış-pazarlama faaliyetlerine adım atmış, 2019 yılında ise yine yapı elemanları ve malzemelerinin kalite kontrolüne yönelik olarak bölgenin en kapsamlı laboratuvarını hizmete almıştır.

 

ORTAKLIK YAPISI

ALDAŞ,  Dünya Bankası ile ASAT Genel Müdürlüğü arasında imzalanan Kredi İkraz Anlaşması’nda belirtilen kurumsal yapılanma koşulları kapsamında 13 Aralık 1995 tarihinde kurulmuştur.

OrtaklarHisse Oranı
T.C. ASAT Genel Müdürlüğü%95,40
T.C. Antalya Büyükşehir Belediyesi%1
T.C. Muratpaşa Belediyesi%1
T.C. Kepez Belediyesi%1
T.C. Konyaaltı Belediyesi%0,60
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası%1

 

ORTAKLIK YAPISI

İştirakHisse Oranı
Antalya Ulaşım A.Ş.%4

NOT:Antalya Ulaşım A.Ş. 2018 yılında sermaye artışına gitmiş, şirketimiz Yönetim Kurulu ve Genel Kurul kararları ile bu artışa katılmamış dolayısıyla %91 olan hisse oranımız %4’e düşmüştür.